Kavgada atılan taşla yaralanmıştı: Kıdemli Başçavuş 10 ay sonra şehit oldu

Erzurum’un Pasinler ilçesinde iki aile arasında yaşanan kavgaya müdahale ettiği sırada atılan taşla başından yaralanan ve 10 aydır hastanede tedavi gören Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Yaşar, yaşam mücadelesine yenik düşerek, şehit oldu. Yaşar’ın cenazesi, Erzurum’da düzenlenen törenin ardından memleketi Hatay’a gönderildi.

Olay 3 Temmuz 2023 yılında Pasinler ilçesinde meydana geldi. Taşağıl Mahallesi’nde iki aile arasında çıkan kavgaya müdahalede bulunan İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı merkez karakolda görevli Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yaşar, arbede sırasında başına isabet eden kaldırım taşı ile yaralandı.

Ağır yaralanan Yaşar, Pasinler Devlet Hastanesindeki ilk müdahalesinin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Sol gözü görmeyi yetisini kaybeden Yaşar’ın ayrıca elmacık kemiğinde ve burnunda kırık, kafatasında ise çatlaklar tespit edildi.

Beyninde su toplaması nedeniyle birçok kez ameliyat olan Yaşar, yaralandıktan 10 ay sonra 2 Mayıs sabahı tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yaşar (45) için bugün İl Jandarma Komutanlığı’nda tören düzenlendi.


Mustafa Yaşar

Yaşar’ı yaralayan zanlı, 7 ay sonra serbest bırakılmış

Jandarma Kıdemli Başçavuş Yaşar’ı attığı taşla yaraladığı suçlamasıyla yakalanıp tutuklanan zanlının, 7 ay sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x